Integracja sensoryczna Warszawa

Integracja sensoryczna Warszawa Ursynów

integracja sensoryczna ursynówKochani Rodzice. Czy wiecie, że integracja sensoryczna to proces neurologiczny, który zachodzi w każdym z nas już w okresie płodowym, a następnie rozwija się w kolejnych latach życia dziecka? I że to właśnie prawidłowa integracja sensoryczna pozwala w przyszłości uniknąć wielu kłopotów, między innymi z nauką czy koncentracją? Jeśli chcecie dowiedzieć się o niej więcej, zdiagnozować jej prawidłowość u własnego dziecka i w przypadku patologii podjąć odpowiednią terapię, serdecznie zapraszamy do naszych ośrodków.

Żeby uświadomić Wam, jak ważna jest integracja sensoryczna, powiemy tylko, że jest ona procesem odpowiedzialnym za prawidłowe reakcje na otrzymane przez różne zmysły bodźce. W ułamkach sekund mózg jednocześnie odbiera różne bodźce za pomocą dotyku, wzroku, węchu, czy słuchu. Otrzymane informacje poddaje analizie, segreguje je, rozpoznaje, interpretuje i … integruje. Od tego, jak to zrobi zależy, czy nasza reakcja będzie adekwatna do tego, czego wymaga otoczenie. Na tym właśnie polega integracja sensoryczna. Ursynów, Praga, Wilanów – nie ważne skąd Państwo jesteście – serdecznie zapraszamy na wizytę wraz z dziećmi.

Zapraszają Państwa wykwalifikowani terapeuci, którzy na co dzień diagnozują i prowadzą terapie dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Nasze terapie mają postać zabawy. Zapewniamy Państwa jednak, że są niezwykle skuteczne. Dobierając zajęcia do wieku dziecka i jego możliwości, poprawiamy integrację sensoryczną, a tym samym wzmacniamy procesy nerwowe. Poza tym ogromną wagę przywiązujemy do atmosfery, która ma sprzyjać odnoszeniu sukcesów. Dzięki tym sukcesom, zdobywanym systematycznie, dziecko wzmacnia wiarę w siebie i podnosi samoocenę. Zdobywa także doświadczenie w kreowaniu swojego zachowania – przenosi je z sali terapeutycznej na inne płaszczyzny swojego życia, zaczyna lepiej się uczyć, jest bardziej skoncentrowane, bardziej pewne siebie.

Zapraszamy więc na zajęcia, gdzie rozwijana jest poprawna integracja sensoryczna. Warszawa: Ursynów, Wilanów, Mokotów – jak powiedzieliśmy, nie ważne skąd, z łatwością Państwo do nas dotrzecie. Serdecznie zapraszamy!

integracja sensoryczna warszawa ursynów najlepsza integracja sensoryczna warszawa ursynów zobacz integracja sensoryczna ursynów