Zajęcia z integracji sensorycznej

Zajęcia sensoryczne dla dzieci Warszawa

zajęcia integracji sensorycznejZapraszamy na zajęcia integracji sensorycznej do naszego ośrodka. Są to zajęcia dedykowane dzieciom w wieku od 2 do 13 lat, które mają problemy z uczeniem się, nieprawidłowo się zachowują, czy ich rozwój społeczno-emocjonalny odbiega od normy.

Prowadzone przez nas zajęcia z integracji sensorycznej polegają na rozwijaniu w dziecku umiejętności prawidłowego odbioru oraz analizy bodźców dostarczanych z zewnątrz oraz wewnątrz. To co odczuwa za pomocą wzroku, słuchu, dotyku, smaku, węchu oraz równowagi i czucia głębokiego staramy się zintegrować tak, aby reakcja dziecka była adekwatna do oczekiwanej.

Integracja sensoryczna ćwiczenia i zabawy

Czy dzieci to lubią? Jak najbardziej. Nasze zajęcia sensoryczne dla dzieci są wspaniałą zabawą. Bo tak właśnie je prowadzimy. Atrakcyjna forma zajęć, mająca charakter zabawy ruchowej sprawia, że dzieci czerpią z nich ogromną radość, angażując się i wspaniale rozwijając integrację sensoryczną. A my dbamy, aby podczas tej zabawy dziecku dostarczane były takie bodźce, jakich jego system nerwowy potrzebuje. Ich dobór dokonujemy na podstawie diagnozy, która jest podstawą terapii, a do której przykładamy ogromną wagę. Wiedząc doskonale, czego dane dziecko potrzebuje, jesteśmy w stanie  wyjść naprzeciw tym potrzebom. Dzięki temu z taką skutecznością prowadzimy nasze zajęcia sensoryczne.

Stymulacja sensoryczna

Dla skuteczności zajęć niezwykle ważne jest nie tylko kto je prowadzi, ale też gdzie. Dlatego my zajęcia prowadzimy w sali wyposażonej w specjalistyczny sprzęt oraz pomoce, które skutecznie stymulują systemy zmysłowe dzieci. Mając je do dyspozycji układamy indywidualny plan terapii, który przewiduje stopniowanie trudności, w celu wspierania dziecka w odnoszeniu kolejnych sukcesów i wzmacnianiu jego pewności siebie.

Ćwiczenia sensoryczne

Serdecznie zapraszamy więc na zajęcia sensoryczne dla dzieci. Warszawa – tutaj można znaleźć nasze ośrodki. Wystarczy do nas napisać lub zadzwonić i umówić się na wizytę w celu zdiagnozowania zaburzeń, lub, gdy diagnoza została już wcześniej postawiona, w celu zapisania na zajęcia, które usprawnią skutecznie integrację sensoryczną dziecka.

zajęcia sensoryczne dla dzieci zajęcia sensoryczne dla dzieci warszawa zajęcia z integracji sensorycznej