Zaburzenia integracji sensorycznej

zaburzenia sensoryczne u dzieci terapiaZmysły – to dzięki nim nasza percepcja otaczającego świata jest taka, a nie inna. I nawet kiedy śpimy, one odbierają różne bodźce. Dlatego bardzo ważne jest, aby po ich odebraniu mózg odpowiednio je integrował, bo to od ich integracji właśnie uzależnione jest nasze postrzeganie świata. Niestety u wielu osób można zauważyć nieprawidłowość, która – czy tego chcemy, czy nie – zakłóca prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest, aby diagnozować zaburzenia sensoryczne u dzieci i najwcześniejszym etapie podejmować odpowiednią terapię.

Zaburzenia integracji sensorycznej terapia – ćwiczenia

Rozwój integracji sensorycznej zaczyna się już w okresie płodowym. Dlatego należy obserwować dziecko od pierwszych chwil jego życia. Należy być świadomym, że zaburzenia integracji sensorycznej u niemowląt to zjawisko tak samo prawdziwe jak występujące w okresie przedszkolnym. Czy dziecko ma kilka miesięcy, czy kilka lat, mogą występować u niego zaburzenia integracji sensorycznej. Terapia dobrana do wieku i predyspozycji dziecka jest jednak sposobem na całkowitą eliminację tych zaburzeń. I na taką terapię serdecznie zapraszamy.

Zaburzenia integracji sensorycznej u niemowląt

Podczas indywidualnie przygotowanych zajęć skutecznie niwelujemy zaburzenia integracji sensorycznej. Ćwiczenia dobieramy zawsze do potrzeb dziecka i jego predyspozycji. Uczymy go prawidłowych reakcji na dane sytuacje, wzmacniamy jego pewność siebie, wypracowujemy prawidłowe zachowania.

Zaburzenia sensoryczne u dzieci terapia

Błędy w przekazywaniu i łączeniu się informacji zmysłowych powodują zaburzenia sensoryczne u dzieci. Terapia natomiast służy niwelowaniu tych błędów. Jest skuteczna, jeśli diagnoza zaburzeń jest prawidłowo postawiona, a ćwiczenia optymalnie dobrane do dziecięcych potrzeb i możliwości. I to gwarantujemy w naszych ośrodkach. Dlatego serdecznie zapraszamy do nas wraz z Państwa dziećmi.

zaburzenia integracji sensorycznej terapiazaburzenia integracji sensorycznej u niemowląt zaburzenia integracji sensorycznej ćwiczenia zaburzenia sensoryczne u dzieci